CZEKAMY NA CIEBIE!

ZADZWOŃ

+48 784 270 416

od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 - 18:00
w sobotę od 8:00 - 16:00

lub o każdej porze

WYPEŁNIJ PROSZĘ PONIŻSZE POLA
FORMULARZA KONTAKTOWEGO

i WYŚLIJ ZAPYTANIE!!!

Pola z * są wymagane
na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora strony SEM24.net podanych dobrowolnie w formularzu kontaktowym, w celu obsługi mojego zapytania i prawidłowej realizacji usługi. Oświadczam, że zapoznałem się z Polityką Prywatności.
Linki zewnętrzne

Typy linków i ich skuteczność

Jeśli zależy nam na wypozycjonowaniu danej witryny, trzeba sukcesywnie pozyskiwać wiodące do niej linki z innych stron w Internecie - tak wiele osób postrzega pozycjonowane. Okazuje się jednak, że to nie takie proste. Jeśli już chodzi o efektywny link buildng, trzeba mieć świadomość, że mamy różne rodzaje linków, które zresztą różnie przekładają się na efekty w pozycjonowaniu.

Linki wewnętrzne

Ważnym elementem pozycjonowania są linki wewnętrzne, czyli linki, które przenoszą nas na inną podstronę danego serwisu. Jeśli np. prowadzisz sklep z odzieżą damską, który ma także blog, możesz np. w artykule "Modne płaszcze jesienne" pozostawić linki do konkretnych wymienionych modeli płaszczy. Efektywne linkowanie wewnętrzne ułatwia poruszanie się po stronie zarówno użytkownikom, jak i robotom Google, co finalnie przekłada się na poprawę hierarchii strony w wynikach wyszukiwania Google.

Linki zewnętrzne

Jak sama nawa wskazuje, chodzi o linki z innych serwisów internetowych. Takie linki efektywnie podnoszą pozycję strony w wynikach wyszukiwania.

Zasadniczo wyróżniamy w tej grupie:

- linki naturalne - tak określa się linki, które wstawiane są naturalnie przez użytkowników, np., gdy chcą oni podzielić się jakąś treścią. Wbrew pozorom takie linki nie są rzadkością, jeśli Twoja strona ma wartością treść. Pamiętaj jednak, że jeśli link naturalny ma podnieść pozycję Twojej witryny, powinien być linkiem typu dofollow, a także być w kodzie strony podczas wizyty. Nie może to być link stworzony przy pomocy javascipt.

- linki nienaturalne - najczęściej chodzi o komentarze na blogach czy forach internetowych, które są de facto spamem. Wszystkie "Zapraszam na moją stronę www.xxxxx.pl " czy bardzo wiele linków ukrytych pod tym samym anchorem to właśnie linki nienaturalne.