CZEKAMY NA CIEBIE!

ZADZWOŃ

+48 784 270 416

od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 - 18:00
w sobotę od 8:00 - 16:00

lub o każdej porze

WYPEŁNIJ PROSZĘ PONIŻSZE POLA
FORMULARZA KONTAKTOWEGO

i WYŚLIJ ZAPYTANIE!!!

Pola z * są wymagane
na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora strony SEM24.net podanych dobrowolnie w formularzu kontaktowym, w celu obsługi mojego zapytania i prawidłowej realizacji usługi. Oświadczam, że zapoznałem się z Polityką Prywatności.
Link do pozycjonowanej witryny

Link buildung. Co to jest link?

Podstawą działań SEO, czyli pozycjonowania, jest tzw. link building. Link building to nic innego jak pozyskiwanie linków prowadzących do pozycjonowanej witryny z innych stron internetowych. Jeszcze jakiś czas temu zadanie to było niezbyt trudne - liczyła się ilość a nie jakość. Im więcej pozyskiwanych linków, tym wyższa była pozycja Twojej strony.

Zmiany w algorytmach Google a link buildung

Z czasem wprowadzono liczne zmiany w algorytmach wyszukiwarki Google (najpopularniejsza wyszukiwarka), co znaczne utrudniło pozyskiwanie linków. Stosowane wcześniej zabiegi stały się nieskuteczne. Dniem przełomu była tzw. "krwawa sobota", czyli 4 października 2013. Wtedy to wprowadzono algorytm o nazwie Pingwin. Od tego czasu efektywny link building wygląda zupełnie inaczej.

Czym właściwie jest link?

Kiedy mowa o linku do pozycjonowanej witryny chodzi po prostu o odsyłacz do niej, który znajduje się albo na jakiejś stronie internetowej albo w dokumencie elektronicznym. Po kliknięciu w niego zostaniemy przeniesieni na stronę docelową.

Zasadniczo link do strony może mieć trzy postać, a mianowicie:

- może być powiązany z tzw. anchorem, czyli fragmentem tekstu;
- może być powiązany z jakąś grafiką;
- może występować jako adres URL.

Wcześniej w pozycjonowaniu bardzo chętnie wykorzystywano anchory, czyli po prostu teksty skrywające w sobie link. Jako anchor używane są najczęściej słowa kluczowe, które pasują do pozycjonowanej witryny i które są często używane przez internautów. Jeśli przykładowo pozycjonujemy salon kosmetyczny na frazę "mikrodermabrazja tanio", anchor tekst może wyglądać następująco: tanie kosmetyki.

Oczywiście w anchorze można jak najbardziej użyć także bardziej rozbudowanych fraz np. "profesjonalna mikrodermabrazja w Warszawie cena" lub czegoś podobnego. Kiedyś wykorzystywanie anchorów było typową strategią, która zresztą zaskakiwała skutecznością. Jednak od wprowadzenia tzw. Pingwina przez Google używanie anchorów jest działaniem karanym przez wyszukiwarkę. A to oznacza, że trzeba opracować inną strategię efektywnego link buildingu.