CZEKAMY NA CIEBIE!

ZADZWOŃ

+48 784 270 416

od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 - 18:00
w sobotę od 8:00 - 16:00

lub o każdej porze

WYPEŁNIJ PROSZĘ PONIŻSZE POLA
FORMULARZA KONTAKTOWEGO

i WYŚLIJ ZAPYTANIE!!!

Pola z * są wymagane
na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora strony SEM24.net podanych dobrowolnie w formularzu kontaktowym, w celu obsługi mojego zapytania i prawidłowej realizacji usługi. Oświadczam, że zapoznałem się z Polityką Prywatności.
Pozycjonowanie stron e-commerce

Błędy w pozycjonowaniu stron e-commerce - funkcjonalność

Strony e-commerce muszą być umiejętnie pozycjonowane, jeśli zależy nam na efektywnej sprzedaży produktów. Niska pozycja strony w wynikach wyszukiwania często spowodowana brakiem określonych funkcji. Jeśli strona sklepu internetowego jest niefunkcjonalna, potencjalny klient się zniechęca i szuka danego produktu dalej. Czego nie powinno zabraknąć na stronie nowoczesnego sklepu internetowego?

Profesjonalny blog firmowy

Blog firmowy pomoże zbudować zaufanie klienta do marki, może przydać się też do informowania o nowych produktach itd. Oprócz tego blog pomoże w pozycjonowaniu strony, zwłaszcza jeśli zależy Ci na tym, aby strona internetowa Twojego sklepu była widoczna pod wiele różnych fraz związanych z marką, produktami itd.

Funkcjonalna wyszukiwarka sklepowa

Większość klientów korzystających z ofert sklepów internetowych używa zintegrowanych wyszukiwarek. Jeśli wyszukiwarka jest źle zoptymalizowana albo po prostu jej nie ma, klient może zniechęcić się do zakupów w danym sklepie. Dobrze byłoby, gdyby sklepowa wyszukiwarka miała funkcję podpowiedzi produktów z miniaturkami zdjęć poszczególnych produktów.

Przyciski społecznościowe na stronie

W dobie popularności social media nie powinno się rezygnować z przycisków społecznościowych. Bardzo wielu klientów korzystać z takich przycisków, aby udostępnić znajomym jakąś treść, chociażby ofertę na dany produkt. Wystarczy zainstalowanie odpowiedniej wtyczki, aby sklep internetowy został wyposażony w tę funkcjonalność.

Czas ładowania się strony sklepu

Kolejna istotna kwestia. Jeśli strona zbyt długo się ładuje, świadczy to o przeciążeniu serwera. Zbyt duży rozmiar grafik, intro - te i inne czynniki mogą niepotrzebnie wydłużać czas ładowania strony. Warto zoptymalizować rozmiar zdjęć, zrezygnować z intra, a strona zacznie się od razu szybciej ładować.

Komentarze i ocena sklepu

Ciągle jeszcze są sklepy internetowe, na których stronach nie można zostawić komentarza albo swojej oceny transakcji. To duży błąd! Przede wszystkim rzetelne komentarze na stronie to dla potencjalnego klienta zachęta do tego, aby skorzystać z konkretnej oferty. Wskazane jest, aby można było ocenić zarówno oferowany produkt, jak i obsługę w danym sklepie.