CZEKAMY NA CIEBIE!

ZADZWOŃ

+48 784 270 416

od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 - 18:00
w sobotę od 8:00 - 16:00

lub o każdej porze

WYPEŁNIJ PROSZĘ PONIŻSZE POLA
FORMULARZA KONTAKTOWEGO

i WYŚLIJ ZAPYTANIE!!!

Pola z * są wymagane
na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora strony SEM24.net podanych dobrowolnie w formularzu kontaktowym, w celu obsługi mojego zapytania i prawidłowej realizacji usługi. Oświadczam, że zapoznałem się z Polityką Prywatności.
Pozycjonowanie stron sklepów internetowych

Błędy w pozycjonowaniu stron sklepów internetowych - treść strony

Sklep internetowy, jeśli ma przynosić zysk, musi być dobrze wypozycjonowany. Trzeba jednak zaznaczyć, że pozycjonowanie stron internetowych typu e-commerce wymaga dużego nakładu pracy. Ciągle jeszcze popełniane są błędy, które przekładają się na niskie pozycje w wynikach wyszukiwania. W tym artykule chcielibyśmy zaprezentować często pojawiające się błędy w pozycjonowaniu stron sklepów internetowych, które występują w treści strony.

Błędy w opisach produktów

Niestety nadal w wielu sklepach internetowych zamieszcza się opisy, które nie są unikalne. Kopiowanie opisów z innych stron lub wprowadzanie jedynie drobnych zmian to spory błąd, który przełoży się na niską pozycję strony. Także zbyt reklamowy opis produktów lub opis zawierający wyłącznie dane techniczne to z punktu widzenia pozycjonowana błędy. Dobry opis produktu powinien być unikalny, mieć 500-1000 znaków (chyba, że w konkretnym przypadku to za mało, by rzetelnie zaprezentować produkt). Również zdjęcia produktu powinny być w miarę możliwości unikalne.

Zbyt duże zagęszczenie słów kluczowych

Zarówno opisy produktów, jak i inne teksty na stronie e-commerce powinny oczywiście zawierać słowa kluczowe, jednak przede wszystkim powinny być sformułowane w sposób atrakcyjny dla odbiorców, ciekawy, gramatyczny. Nie ma potrzeby upychać zbyt dużej ilości słów kluczowych w publikowanych treściach np. na blogu firmowym, w opisach produktów, w opisie firmy itd.

Brak meta description i opisów zdjęć

Jeśli chodzi o meta opisy strony, mogą one bardzo prosto przyciągnąć klientów na Twoja witrynę, warto zatem zadbać o ich jakość. Co do grafik i zdjęć na stronie - ich alternatywne tytuły powinny zawierać słowo kluczowe powiązane z danym produktem np. nazwę marki. Dzięki temu łatwiejsze będzie wyszukiwanie produktu poprzez wyszukiwarkę grafik.

Skomplikowany adresy URL stron produktów

Im prościej, tym lepiej - to uniwersalna zasada w tym konkretnym przypadku. Jeśli podstrona produktu ma adres typu: www.twojastrona/Xyz5mnbvcxz0987byeklkjhgfjbd%%gf, prawdopodobieństwo, że potencjalny klient ten adres zapamięta, jest żadne. Zalecany jest adres typu: www.twojastrona.pl/odzież damska/nazwa-produktu/rozmiar.