CZEKAMY NA CIEBIE!

ZADZWOŃ

+48 784 270 416

od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 - 18:00
w sobotę od 8:00 - 16:00

lub o każdej porze

WYPEŁNIJ PROSZĘ PONIŻSZE POLA
FORMULARZA KONTAKTOWEGO

i WYŚLIJ ZAPYTANIE!!!

Pola z * są wymagane
na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora strony SEM24.net podanych dobrowolnie w formularzu kontaktowym, w celu obsługi mojego zapytania i prawidłowej realizacji usługi. Oświadczam, że zapoznałem się z Polityką Prywatności.
Pozycjonowanie stron internetowych

Frazy kluczowe - podstawowe informacje

Bardzo często w kontekście pozycjonowania stron internetowych słyszy się o frazach lub słowach kluczowych. Czym właściwie są słowa kluczowe i dlaczego mają tak duży wpływ na pozycję witryny w wynikach wyszukiwana? Postaramy się wyjaśnić to w tym artykule. To dość istotna kwestia, ponieważ od właściwego dobru fraz kluczowych zależą w dużym stopniu wyniki pozycjonowania.

Fraza kluczowa - co to takiego?

Słowa kluczowe to nic innego jak tylko całe wyrazy albo frazy, które wpisywane są przez internautów w wyszukiwarkę, gdy szukają oni konkretnych informacji. Nie dziwi zatem, że właśnie wybór słów kluczowych jest jednym z pierwszych kroków pozycjonerów. To jednak nie wszystko. Dobrze dobrane słowa kluczowe przydadzą się także podczas promocji strony w social media, reklamach Google oraz szeroko pojętych akcjach marketingowych.

Dobór słów kluczowych

Przy doborze słów kluczowych musimy oczywiście wziąć pod uwagę tematykę strony. W przypadku stron firmowych na pewno do istotnych słów kluczowych będą należeć określenia związane z oferowanymi produktami lub usługami. Oprócz tego warto skorzystać z podpowiedzi Google. Kiedy wpiszesz jakąś frazę w wyszukiwarkę, automatycznie pojawiają się w podpowiedziach powiązane frazy. Są to często wybierane przez internautów słowa kluczowe.

Jak dzieli się frazy kluczowe?

Dość często używane są nazwy firmy lub nazwiska i inne dane osobiste do wyszukania informacji o firmie lub osobie. Internauci używają także ogólnych słów - to dotyczy zwłaszcza sytuacji, kiedy ich oczekiwania nie są za bardzo doprecyzowane. Chodzi o takie bardzo ogólne pojęcie jak np. "laptopy", "buty letnie", "odzież damska" itd. Niejako przeciwieństwem takich słów kluczowych są frazy typu długi ogon, składające się z kilku członów, np. "różowa bluza adidas rozmiar 36". W przypadku takich fraz pozycjonowanie jest łatwiejsze, ponieważ i konkurencja jest mniejsza. Czasami słowa kluczowe opisują konkretne problemy np. "pralka X awaria".

Ciekawym typem słów kluczowych są także tzw. hashtagi, które publikowane są w social media. To słowa opisujące konkretne wydarzeni, zjawisko, produkty itd. Wystarczy kliknąć na konkretne słowo, aby znaleźć inne posty tak oznakowane.